Hozzávalók:
Piskóta:
8 tojás
4 púpos evőkanál finomliszt
4 púpos evőkanál rétesliszt
8 evőkanál cukor
1 zacskó sütőpor
Csipet só
Krém:
3 dl hulala
50 dkg Landmilch krémtúró
ízlés szerint további porcukor
1 doboz őszibarackbefőtt
1 kg marcipán
ételfestékek
Recept:
Karesznek készült a torta.
Kívánsága volt, hogy Ed Hardy egy mintáját használjuk fel. A póló forma mellett döntöttem, a mintát kis táblára festve, hogy ne rögtön a kész tortán kelljen dolgozni, mert nem vagyunk (még) vérprofik. Első alkalom volt, hogy kipróbáltam festést tortán.
A piskótákhoz melegítsük elő a sütőt 190-200 fokra.
A piskóta elkészítéséhez a tojásfehérjéket verjünk fel egy csipet sóval kemény habbá. Öntsük hozzá a cukor felét és keverjük tovább.
A sárgájákat addig keverjük a cukor másik felével, míg vajfehérségű lesz. A liszttel elkevert sütőport több részletben szitáljuk hozzá, és keverjük jól el. A fehérjehabot óvatosan, immár kanállal keverjük hozzá, ne törjön össze.
A sütésről részletes videot készítettem, itt érhető el.
Sütőpapírral béleljük egy A4 méretű tepsi alját .A masszát oszlassuk el a formában, tegyük a sütőbe. Ha megemelkedett a tészta, mérsékeljük a hőt 150-160 fokra és süssük addig, míg a tészta közepébe szúrt villára vagy hústűre nem ragad massza, illetve addig, míg a tetejét megfogva szilárdnak érezzük a tésztát. A kész piskótát hűlés után vízszintesen kétfelé vágjuk.
A hulalát verjük kemény habbá, és a túróval, a porcukorral keverjük jól el.
A barackot csepegtessük le, vágjuk apóra.
Töltsük meg a tortát a krémmel, tegyünk rá barackot bőven és vonjuk be kívülről is vékonyan. A téglalap rövidebb oldalából vágtam le a póló ujjának való részeket.
A marcipán nagyrészét színezzük zöldre ételfestékkel, majd porcukros felületen nyújtsuk ki kb fél cm vékonyra.
Nagyága legyen valamivel nagyobb, mint a torta rövidebb oldala plusz a magasság kétszerese illetve a hosszabb oldala plusz a magasság kétszerese. Marcipánsimító segítségével vonjuk be a formát. Az „ujjakat” is burkoljuk be. (mármint marcipánnal)
A mintának egy darab fehéren hagyott marcipánból vágok ki egy téglalapot. A mintát nyomtattam, majd tükrözve átrajzoltam puha grafittal sütőpapírra. Ezt nyújtófával ráhengereltem a marcipántáblára, és voilá, a kontúrok megvannak. Már csak a festés maradt hátra, ehhez drága férjem is nagyban hozzájárult.
Gél állagú ételfesékkel és jó minőségű ecsettel dolgoztunk. A táblát és egyéb kiegészítőket a marcián enyhe nedvesítésével ragasztottuk a tortára.